  • 44AM1131-18-MST3-9CS2275
44AM1131-18-MST3-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
44AM1131-18-MST3-9CS2275
HK JDW NO:
790-44AM1131-18-MST3-9CS2275
Package:
Description:
44AM1131-18-MST3-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
44AM1131-18-MST3-9CS2275
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    3
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.651 mm
  • Outside Diameter
    4.445 mm
  • Number of Strands
    19
  • Strand Size
    30 AWG