  • 44AM1141-20-MST4-9CS2275
44AM1141-20-MST4-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
44AM1141-20-MST4-9CS2275
HK JDW NO:
790-44AM1141-20-MST4-9CS2275
Package:
Description:
44AM1141-20-MST4-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
44AM1141-20-MST4-9CS2275
    14 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Digi-Spool™, Continuous Spool
  • Published
    2011
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.166 (4.22mm)
  • Conductor Insulation
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Wire/Cable Diameter
    1.4 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Outside Diameter
    4.22 mm
  • Strand Size
    32 AWG
  • Length
    Enter Number of Feet in Order Quantity
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0050 0.127mm