  • 44AM1141-24-MST4-9CS2275
44AM1141-24-MST4-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
44AM1141-24-MST4-9CS2275
HK JDW NO:
790-44AM1141-24-MST4-9CS2275
Package:
Description:
44AM1141-24-MST4-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
44AM1141-24-MST4-9CS2275
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Published
    2011
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    4
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.016 mm
  • Outside Diameter
    3.302 mm
  • Number of Strands
    19
  • Strand Size
    36 AWG