  • 44W-NKR120-CRO
44W-NKR120-CRO
advertisement
Manufacturer No:
44W-NKR120-CRO
HK JDW NO:
894-44W-NKR120-CRO
Package:
Datasheet:
44W-NKR120-CRO
Description:
PMI .250" LED 120V WIRE CLEAR RE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
44W-NKR120-CRO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Viewing Angle
    15°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    8.50mm Dia
  • Millicandela Rating
    3600mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    634nm
  • Lamp Color
    Red
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AC
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    40
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Wire Leads - 6 (152.40mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.25 (6.35mm)
  • Voltage
    120V
  • Current
    3.5mA