  • 450MXC22MEFC20X20
450MXC22MEFC20X20
advertisement
Manufacturer No:
450MXC22MEFC20X20
HK JDW NO:
683-450MXC22MEFC20X20
Description:
MXC 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.787Dia 20.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
450MXC22MEFC20X20
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    MXC
  • Size / Dimension
    0.787Dia 20.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm