  • 450MXG220MEFCSN25X35
450MXG220MEFCSN25X35
advertisement
Manufacturer No:
450MXG220MEFCSN25X35
HK JDW NO:
683-450MXG220MEFCSN25X35
Description:
MXG 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
450MXG220MEFCSN25X35
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    MXG
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm