  • 4540N391J602LE
4540N391J602LE
advertisement
Manufacturer No:
4540N391J602LE
HK JDW NO:
438-4540N391J602LE
Datasheet:
4540N391J602LE
Description:
390pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.598Lx0.402W 15.20mmx10.20mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
4540N391J602LE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.402W 15.20mmx10.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    390pF
  • Lead Spacing
    0.480 12.20mm
  • Height Seated (Max)
    0.676 17.18mm