  • 4604X-102-273LF
4604X-102-273LF
advertisement
Manufacturer No:
4604X-102-273LF
HK JDW NO:
103-4604X-102-273LF
Datasheet:
4604X-102-273LF
Step5Bar-code shipping tag
4604X-102-273LF
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.098W 10.11mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    500mW
    2
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
    4604X
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Working Voltage
    100V
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm