  • 4605M-901-104LF
4605M-901-104LF
advertisement
Manufacturer No:
4605M-901-104LF
HK JDW NO:
103-4605M-901-104LF
Package:
5-SIP
Datasheet:
4605M-901-104LF
Purchasing and Inquiry
4605M-901-104LF Overview
Seating height reaches 0.200 5.08mm.In this case, the size/dimension is 0.500Lx0.150W 12.70mmx3.81mm.The chip is rated at 50V voltage.X7R is the temperature coefficient.Packaging consists of a 5-SIP case.In this part, the terminal pitch is 2.54mm.
4605M-901-104LF Features
the maximal height is 0.200 5.08mm
with the size / dimension of 0.500Lx0.150W 12.70mmx3.81mm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X7R
a 2.54mm terminal pitch
4605M-901-104LF Applications
There are a lot of Bourns Inc. 4605M-901-104LF applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
4605M-901-104LF
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    5
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    900
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.150W 12.70mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Termination
    SIP
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    3.81mm
  • Base Part Number
    4605M
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    4
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm