  • 4605X-101-821LF
4605X-101-821LF
advertisement
Manufacturer No:
4605X-101-821LF
HK JDW NO:
103-4605X-101-821LF
Datasheet:
4605X-101-821LF
Description:
Res Thick Film NET 820 Ohm 2% 0.63W ±100ppm/C BUS Conformal 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Step5Bar-code shipping tag
4605X-101-821LF
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.498Lx0.098W 12.65mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    820Ohm
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    630mW
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.63W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    4
  • Working Voltage
    100V
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm