  • 4606X-AP2-391LF
4606X-AP2-391LF
advertisement
Manufacturer No:
4606X-AP2-391LF
HK JDW NO:
103-4606X-AP2-391LF
Datasheet:
4606X-AP2-391LF
Step5Bar-code shipping tag
4606X-AP2-391LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    750mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
    3
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Epoxy Resin
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Power Per Element
    300mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm