  • 4608M-102-132LF
4608M-102-132LF
advertisement
Manufacturer No:
4608M-102-132LF
HK JDW NO:
103-4608M-102-132LF
Package:
8-SIP
Datasheet:
4608M-102-132LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4608M-102-132LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-SIP
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    4600M
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.2W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Conformal
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4608M
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    400mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C
  • Height
    6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm