  • 4609X-101-104LF
4609X-101-104LF
advertisement
Manufacturer No:
4609X-101-104LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4609X-101-104LF
Package:
9-SIP
Datasheet:
4609X-101-104LF
Description:
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 9SIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4609X-101-104LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    4600X
  • Size / Dimension
    0.898Lx0.098W 22.81mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.13W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Construction
    Epoxy Resin
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4609X
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    2.49mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    8
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm