  • 4609X-101-222LF
4609X-101-222LF
advertisement
Manufacturer No:
4609X-101-222LF
HK JDW NO:
103-4609X-101-222LF
Datasheet:
4609X-101-222LF
Description:
BOURNS 4609X-101-222LF RESISTOR NETWORK, 2K2
Step5Bar-code shipping tag
4609X-101-222LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.898Lx0.098W 22.81mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Power Rating
    1.13W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Construction
    Epoxy Resin
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4609X
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    2.49mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm