  • 4610X-101-824
4610X-101-824
advertisement
Manufacturer No:
4610X-101-824
HK JDW NO:
103-4610X-101-824
Package:
10-SIP
Datasheet:
4610X-101-824
Step5Bar-code shipping tag
4610X-101-824
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Conformal
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Base Part Number
    4610X
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.25W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.43mm
  • Number of Elements
    9
  • Number of Resistors
    9
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.49mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    10-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    4600X
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    820kOhm