  • 4612X-102-561LF
4612X-102-561LF
advertisement
Manufacturer No:
4612X-102-561LF
HK JDW NO:
103-4612X-102-561LF
Package:
12-SIP
Datasheet:
4612X-102-561LF
Description:
Quantity:
In Stock : 1944
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
4612X-102-561LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    12-SIP
  • Number of Pins
    12
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    4600X
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.198Lx0.098W 30.43mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    12
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    560Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.5W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Base Part Number
    4612X
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    6
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    30.43mm
  • Width
    2.4892mm