  • 46KR34700001M
46KR34700001M
advertisement
Manufacturer No:
46KR34700001M
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-46KR34700001M
Package:
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 20% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
46KR34700001M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    9mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    560V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    275V
  • Height
    17mm
  • Length
    32mm