  • 4816P-3-221/221
4816P-3-221/221
advertisement
Manufacturer No:
4816P-3-221/221
HK JDW NO:
103-4816P-3-221/221
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4816P-3-221/221
Step5Bar-code shipping tag
4816P-3-221/221
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    14
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4816P
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    28
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.08W
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Terminal Shape
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    4800P
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%