  • 4816P-T01-510
4816P-T01-510
advertisement
Manufacturer No:
4816P-T01-510
HK JDW NO:
103-4816P-T01-510
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4816P-T01-510
Step5Bar-code shipping tag
4816P-T01-510
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Supplier Device Package
    16-SOM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    4816P
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Power Per Element
    160mW
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • Length
    11.176mm
  • Width
    5.588mm