  • 4816P-T03-161/241
4816P-T03-161/241
advertisement
Manufacturer No:
4816P-T03-161/241
HK JDW NO:
103-4816P-T03-161/241
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
4816P-T03-161/241
Step5Bar-code shipping tag
4816P-T03-161/241
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Series
    4800P
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    160Ohm 240Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    4816P
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.08W
  • Working Voltage
    50V
  • Lead Spacing
    1.27mm
  • Size Code
    4422
  • Number of Resistors
    28
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Power Per Element
    80mW
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm