  • 5.0SMDJ100CA
5.0SMDJ100CA
advertisement
Manufacturer No:
5.0SMDJ100CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-5.0SMDJ100CA
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
5.0SMDJ100CA
Description:
Quantity:
In Stock : 3237
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5.0SMDJ100CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
    DO-214AB (SMCJ)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    5.0SMDJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Zener
  • Applications
    Telecom
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
    1
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    111V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    30.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    162V
  • Clamping Voltage
    162V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    100V
  • Peak Pulse Current
    30.9A
  • Reverse Standoff Voltage
    100V
  • Peak Pulse Power
    5kW