  • 5-9495LE-1.5
5-9495LE-1.5
advertisement
Manufacturer No:
5-9495LE-1.5
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-5-9495LE-1.5
Package:
Datasheet:
5-9495LE-1.5
Description:
5-9495LE-1.5 datasheet pdf and Tape product details from 3M (TC) stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5-9495LE-1.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Backing, Carrier
    Polyester
  • Tape Type
    Double Coated, Double Sided
  • Width
    1.50 38.10mm 1 1/2dia
  • Thickness
    0.0067 6.7mils 0.170mm
  • Thickness - Adhesive
    0.0062 6.2mils 0.157mm
  • Thickness - Backing, Carrier
    0.0047 4.7mils 0.119mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Packaging
    Box
  • Series
    9495LE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Clear
  • Usage
    Bonding
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Acrylic
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25