  • 5.0SMDJ7.5A-H
5.0SMDJ7.5A-H
advertisement
Manufacturer No:
5.0SMDJ7.5A-H
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-5.0SMDJ7.5A-H
Datasheet:
5.0SMDJ7.5A-H
Description:
DIO TVS VWM 7.5V 5KW UNIDIR SMC
Step5Bar-code shipping tag
5.0SMDJ7.5A-H
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    5.0SMDJ
  • Applications
    Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.33V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    387.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    12.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    7.5V