  • 50009-1152L
50009-1152L
advertisement
Manufacturer No:
50009-1152L
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-50009-1152L
Package:
Datasheet:
50009-1152L
Description:
HPC™ Series Header, Male Pins Press-Fit Gold Black 30.0μin 0.76μm 152 Positions Pitch: 0.100 2.54mm Tube Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
50009-1152L
    Select All
  • Contact Material
    Bronze
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Packaging
    Tube
  • Series
    HPC™
  • Feature
    Mating Guide
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Press-Fit
  • Connector Type
    Header, Male Pins
  • Number of Positions
    152
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    4
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    14.86mm
  • Number of Positions Loaded
    All
  • Contact Finish
    Gold
  • Connector Style
    High Density (HDC, HDI, HPC)
  • Number of Columns
    38
  • Connector Usage
    Daughtercard
  • Length
    115.62mm