  • 50015-1148JLF
50015-1148JLF
advertisement
Manufacturer No:
50015-1148JLF
HK JDW NO:
44-50015-1148JLF
Package:
Datasheet:
50015-1148JLF
Description:
HPC™ Series Header, Male Pins Solder Gold Black 30.0μin 0.76μm 148 Positions Pitch: 0.100 2.54mm Tube Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
50015-1148JLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Bronze
  • Contact Plating
    GXT, Gold, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Packaging
    Tube
  • Series
    HPC™
  • Published
    2006
  • Feature
    Mating Guide
  • Part Status
    Active
  • Number of Positions
    148
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Depth
    14.86mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Housing Color
  • Number of Columns
    37
  • Length
    113.08mm