  • 500D228M040LS2A
500D228M040LS2A
advertisement
Manufacturer No:
500D228M040LS2A
HK JDW NO:
874-500D228M040LS2A
Datasheet:
500D228M040LS2A
Description:
500D 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.709Diax1.575L 18.00mmx40.00mm -40°C~85°C Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
500D228M040LS2A
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.709Diax1.575L 18.00mmx40.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    40V
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    40V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Length
    40.005mm