  • 500D256G050CC2T
500D256G050CC2T
advertisement
Manufacturer No:
500D256G050CC2T
HK JDW NO:
874-500D256G050CC2T
Datasheet:
500D256G050CC2T
Description:
500D 25μF Capacitor 75% Bulk Through Hole 0.315Diax0.807L 8.00mmx20.50mm -40°C~85°C Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
500D256G050CC2T
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.807L 8.00mmx20.50mm
  • Tolerance
    75%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    25μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Length
    20.4978mm