  • 500DAAA150M000ACFR
500DAAA150M000ACFR
advertisement
Manufacturer No:
500DAAA150M000ACFR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-500DAAA150M000ACFR
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
500DAAA150M000ACFR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Si500D
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    150MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    36mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    150MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10.7mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm