  • 500DSAC100M000ACFR
500DSAC100M000ACFR
advertisement
Manufacturer No:
500DSAC100M000ACFR
HK JDW NO:
715-500DSAC100M000ACFR
Step5Bar-code shipping tag
500DSAC100M000ACFR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    16.5mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Power Supplies
    1.8V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    1.9mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm