  • 500SAAA108M000ACFR
500SAAA108M000ACFR
advertisement
Manufacturer No:
500SAAA108M000ACFR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-500SAAA108M000ACFR
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
500SAAA108M000ACFR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Si500S
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.126W 4.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; OUTPUT ENABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    108MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    24mA
  • Physical Dimension
    4.0mm x 3.2mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    108MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    54/46%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10.7mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm