  • 500X14W471MV4T
500X14W471MV4T
advertisement
Manufacturer No:
500X14W471MV4T
HK JDW NO:
407-500X14W471MV4T
Datasheet:
500X14W471MV4T
Description:
X2Y® 470pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 9223
Step5Bar-code shipping tag
500X14W471MV4T
  • Type
    Parameter
    Select All
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    4
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.035W 1.63mmx0.89mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    889μm
  • Thickness (Max)
    0.026 0.66mm