  • 501JAA24M0000CAG
501JAA24M0000CAG
advertisement
Manufacturer No:
501JAA24M0000CAG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-501JAA24M0000CAG
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
501JAA24M0000CAG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si501
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    CMEMS®
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    24MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    1.6ns
  • Fall Time-Max
    1.6ns
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    4.9mA
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm