  • 5022-683J
5022-683J
advertisement
Manufacturer No:
5022-683J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-5022-683J
Package:
Nonstandard
Datasheet:
5022-683J
Step5Bar-code shipping tag
5022-683J
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Weight
    1.5g
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Series
    5022
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
  • Depth
    6.35mm
  • Construction
    Epoxy Molded
  • Current Rating
    320mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.3Ohm Max
  • Max DC Current
    320mA
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    55 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    55
  • Case/Size Code
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.80mm