  • 5022R-133F
5022R-133F
advertisement
Manufacturer No:
5022R-133F
HK JDW NO:
79-5022R-133F
Package:
Nonstandard
Datasheet:
5022R-133F
Step5Bar-code shipping tag
5022R-133F
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.35mm
  • Construction
    Epoxy Molded
  • Current Rating
    520mA
  • Inductance
    13μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.2Ohm Max
  • Max DC Current
    520mA
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Q Factor
    65
  • Case/Size Code
    5024
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm