  • 502R30N330JV3E-****-SC
502R30N330JV3E-****-SC
advertisement
Manufacturer No:
502R30N330JV3E-****-SC
HK JDW NO:
407-502R30N330JV3E-****-SC
Package:
2211 (5728 Metric)
Description:
SC 33pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.225Lx0.110W 5.72mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Quantity:
In Stock : 4321
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
502R30N330JV3E-****-SC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2211 (5728 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    SC
  • Size / Dimension
    0.225Lx0.110W 5.72mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Safety
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    5kV
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Depth
    2.8mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Case Code (Metric)
    5728
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    5000V
  • Thickness (Max)
    0.115 2.92mm
  • Thickness
    2.921mm