  • 508BA504KDG2
508BA504KDG2
advertisement
Manufacturer No:
508BA504KDG2
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-508BA504KDG2
Package:
Radial, Flat Oval
Datasheet:
508BA504KDG2
Description:
38W 4100J 500K OHMS 10% SLAB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
508BA504KDG2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Flat Oval
  • Mounting Feature
    Brackets (not included)
  • Operating Temperature
    -55°C~230°C
  • Series
    500
  • Size / Dimension
    10.000Lx0.252W 254.00mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    0/ -2000ppm/°C
  • Composition
    Ceramic
  • Power (Watts)
    38W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Height Seated (Max)
    1.500 38.10mm