  • 50MS70.33MEFCTZ4X7
50MS70.33MEFCTZ4X7
advertisement
Manufacturer No:
50MS70.33MEFCTZ4X7
HK JDW NO:
683-50MS70.33MEFCTZ4X7
Package:
Radial, Can
Description:
MS7 0.33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
50MS70.33MEFCTZ4X7
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MS7
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Lead Pitch
    1.4986mm
  • Lead Spacing
    0.059 1.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm