  • 50ST684M3225X
50ST684M3225X
advertisement
Manufacturer No:
50ST684M3225X
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-50ST684M3225X
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, ST 0.68μF Film Capacitor ±20% 1210 (3225 Metric) Solder Pads 50V-DC Acrylic, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
50ST684M3225X
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    PMLCAP®, ST
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm