  • 5130BP18U4060E
5130BP18U4060E
advertisement
Manufacturer No:
5130BP18U4060E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-5130BP18U4060E
Package:
1206 (3216 Metric), 8 PC Pad
Datasheet:
5130BP18U4060E
Description:
RF FILTER BAND PASS 5.13GHZ 1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5130BP18U4060E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric), 8 PC Pad
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Frequency
    5.13GHz Center
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.6XH0.95 (mm)/L0.126XB0.063XH0.037 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    4.06GHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss (dB)
    1.6 dB
  • Average Input Power
    0.5W
  • Height
    1.0414mm
  • Length
    3.2mm