  • 516FAB000594BAG
516FAB000594BAG
advertisement
Manufacturer No:
516FAB000594BAG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-516FAB000594BAG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
516FAB000594BAG
Description:
XTAL OSC VCXO 2.5V 6SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
516FAB000594BAG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Si516
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    VCXO
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    26mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    0.594MHz
  • Power Supplies
    2.5V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Operating Frequency-Max
    250MHz
  • Operating Frequency-Min
    0.1MHz
  • Frequency - Output 1
    125MHz
  • Height
    0.052 1.33mm