  • 520C102T450BF1B
520C102T450BF1B
advertisement
Manufacturer No:
520C102T450BF1B
HK JDW NO:
192-520C102T450BF1B
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
520C102T450BF1B
Description:
520C 1000μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 2.000Dia 50.80mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
520C102T450BF1B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    520C
  • Size / Dimension
    2.000Dia 50.80mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    1000μF
  • Lead Spacing
    0.875 22.23mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    5.687 144.45mm