  • 531KB50M0000DG
531KB50M0000DG
advertisement
Manufacturer No:
531KB50M0000DG
HK JDW NO:
715-531KB50M0000DG
Datasheet:
531KB50M0000DG
Step5Bar-code shipping tag
531KB50M0000DG
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TRAY
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CML
  • Current - Supply (Max)
    108mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm