  • 535L200X2GT5
535L200X2GT5
advertisement
Manufacturer No:
535L200X2GT5
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-535L200X2GT5
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
535L200X2GT5
Description:
Quantity:
In Stock : 8005
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
535L200X2GT5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    535
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    TCXO
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±280ppb
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    10mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 2.0mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm