  • 540ECA100M000ABGR
540ECA100M000ABGR
advertisement
Manufacturer No:
540ECA100M000ABGR
HK JDW NO:
715-540ECA100M000ABGR
Datasheet:
540ECA100M000ABGR
Step5Bar-code shipping tag
540ECA100M000ABGR
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    1.8V 2.5V 3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±7ppm
  • Output
    HCSL
  • Current - Supply (Max)
    125mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.43mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Rise Time-Max
    0.55ns
  • Fall Time-Max
    0.55ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    100mA
  • Height Seated (Max)
    0.056 1.43mm