  • 545AAA100M000BAG
545AAA100M000BAG
advertisement
Manufacturer No:
545AAA100M000BAG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-545AAA100M000BAG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
545AAA100M000BAG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
545AAA100M000BAG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Ultra™ Si545
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V 3.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    153mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    112mA
  • Height Seated (Max)
    0.050 1.28mm