  • 54794002X5R471M
54794002X5R471M
advertisement
Manufacturer No:
54794002X5R471M
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-54794002X5R471M
Package:
Axial, Discoidal - 1 Notched lead
Datasheet:
Description:
EMI Feedthrough Filters 470PF 250V 25A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
54794002X5R471M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.186L 4.83mmx4.72mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    470pF
  • Current
    25A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Insertion Loss
    12dB @ 100MHz
  • Insertion Loss (dB)
    12 dB
  • Diameter
    7.13mm