  • 55/0312-26-9CS2570
55/0312-26-9CS2570
advertisement
Manufacturer No:
55/0312-26-9CS2570
HK JDW NO:
798-55/0312-26-9CS2570
Step5Bar-code shipping tag
55/0312-26-9CS2570
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/38
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.027 (0.69mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm