  • 550AD148M500DG
550AD148M500DG
advertisement
Manufacturer No:
550AD148M500DG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-550AD148M500DG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
550AD148M500DG
Step5Bar-code shipping tag
550AD148M500DG
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si550
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    VCXO
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    148.5MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    130mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    148.5MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±80ppm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm