  • 5557-4X10YD
5557-4X10YD
advertisement
Manufacturer No:
5557-4"X10YD
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-5557-4"X10YD
Package:
Datasheet:
5557-4X10YD
Description:
TAPE INDICATOR WHITE 4"X 10YDS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5557-4X10YD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Series
    5557
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    White
  • Usage
    Water Indication
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Acrylic
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Paper
  • Tape Type
    Indicator
  • Length
    30' 9.1m 10 yds
  • Width
    4.00 101.60mm
  • Thickness
    0.0102 10.2mils 0.259mm
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
8902-5 X 6-50
8902-5 X 6-50
LS854-10G
LS854-10G
3M RP62 0.75
3M RP62 0.75" X 10"-25
3M RP62 0.75" X 10"-25