  • 55A0122-20-9/96CS2275
55A0122-20-9/96CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A0122-20-9/96CS2275
HK JDW NO:
790-55A0122-20-9/96CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A0122-20-9/96CS2275
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Silver
  • Published
    2012
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    -200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Number of Conductors
    2
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.27 mm